A Revolut Joint Account, azaz Közös Számla szolgáltatásával egy másik Revolut felhasználóval – például házastárssal, családtaggal vagy baráttal – lehet megosztani egy bankszámlát.
Nemcsak fizetős, de ingyenes számlacsomagok esetében is működtethető közös számla, és a két félnek nem kell egyforma csomagot választania, mindenkire az általa választott csomag szerinti díjak, illetve havi összeghatárok vonatkoznak.
A Revolut Közös Számla nyitásának menete
Egy időben kizárólag egy közös számla nyitására van lehetőség, és a számlát csak ketten használhatják. A Revolut fiók létrehozása után, az alkalmazásba belépve, az Egyenleg fül alatti Új Számla hozzáadása lehetőségre kattintva, a Közös Számla opciót kiválasztva hozható létre közös számla. A feltételek áttanulmányozása után lehetőség van egy másik Revolut felhasználó részére meghívót küldeni, aki – amennyiben a meghívást elfogadja – társtulajdonosa lesz a Revolut számlának.
A közös Revolut számla működtetéséhez néhány feltételnek meg kell felelni, melyek a következők. Revolut Közös Számla nyitása esetén alapfeltétel mindkét félre vonatkozóan a 18. életév betöltése, a két félnek pedig ugyanazon országban kell élnie, továbbá ugyanazon Revolut céghez kell tartoznia. Mindkét félnek rendelkeznie kell magánszemélyként aktív Revolut-fiókkal, amely sem megszüntetve, sem korlátozva, sem felfüggesztve nem lehet. A felek egyikének sem lehet mással közös Revolut-számlája, valamint folyamatban lévő meghívása sem. Közös számla kizárólag magánszemélyként nyitható, vállalkozásként nem.
Számlatulajdonos és társtulajdonos – egyenlő jogok
A közös számla megnyitása után a két fél a számla egyenrangú tulajdonosa lesz, tehát a bankszámla közös tulajdonú, amelynek van egy számlatulajdonosa, illetve egy társtulajdonosa, akik a feltöltés megoszlásától függetlenül a számlán lévő összegen egyenlően osztoznak (amennyiben erről törvény nem rendelkezik máshogy). A közös számla felett bármelyik fél rendelkezhet a másik fél engedélye nélkül, ami azt jelenti, hogy pénzt vehet fel róla, a számláról fizethet, de akár meg is szüntetheti a számlát (amennyiben nincs ezt meggátoló bírósági végzés). Mindkét fél kötelezhető a Revolut által arra, hogy a cég felé fennálló esetleges tartozást megfizesse. A közös számláért a számlatulajdonos és a számla társtulajdonosa egyaránt felel, amennyiben az egyikőjük esetlegesen megszegi a szabályokat, akár mindkét fél elveszítheti a hozzáférését a számlához.
Bankkártyák a közös számlához
Bankkártya létrehozása vagy megrendelése a Kártyák menüpontban, az Új hozzáadása fül alatt történhet; egy számlához 6 db fizikai és 20 db virtuális kártya tartozhat. A Revolut-bankkártyák – a fizikai és a virtuális is – eltérő kártyaadatokkal kerülnek kibocsátásra a két fél részére. Fontos, hogy mindenki a saját kártyáját használja, és a PIN-kódot senkivel ne osszák meg.
Közös számlához pénz hozzáadása saját névre szóló, eltárolt bankkártya segítségével lehetséges. A másik fél a bankkártya adatokat nem látja, tehát azt nem tudja használni, azonban pénzt tud levenni a közös számláról. Banki átutalással történő pénzfeltöltés esetén azokat az adatokat kell használni, amelyek a Revolut alkalmazásban meg lettek adva. A társtulajdonos is látja a közös számla fő pénztárcájához kapcsolódó BIC kódot és bankszámlaszámot. Az egyéni számlahasználathoz hasonló módon, a számla fő devizáján kívül más pénznem is használható.
A Revolut Közös Számla megszüntetésének menete
Előfordulhatnak az életben olyan helyzetek – például válás vagy haláleset – amikor a közös számlát meg kell szüntetni. Egyes esetekben vita tárgya lehet, hogy a számlán tárolt pénzből kinek mennyi jár. Amennyiben erre vonatkozóan a felek nem tudnak megegyezni, és az ügy jogi útra terelődik, amelyről a Revolut is értesül, a számlát befagyasztják. Ennek következtében a számlát fizetésre nem lehet használni, azonban pénzfogadásra igen. A közös számla újbóli aktiválása kizárólag mindkét fél írásos beleegyezésével történhet.
Közös számlát megszüntetni csak akkor lehetséges, ha a számla egyenlege 0 forint, és valamelyik fél kérvényezi a számla megszüntetését a Revolut elektronikus levelezési címén keresztül. A számla az első 14 napon az alkalmazáson keresztül is bezárható (az email mellett) bármely fél kezdeményezésére, ehhez a másik fél beleegyezése nem szükséges. A számla megszüntetésekor a számlán lévő esetleges díjtartozásokat meg kell fizetni.
Haláleset bekövetkeztekor a számlát befagyasztják addig, amig a számla másik tulajdonosa, illetve az elhunyt személy örökösei a számlán található összegről igazolni nem tudják, hogy kit illet meg. Előfordulhat az is, hogy a számla egyik tulajdonosa, például mentális okokból, nem képes a közös számlát tovább használni, ilyenkor a Revolut az ehhez kapcsolódó információk és dokumentumok alapján jár el.