KHR tudnivalók

BAR-lista tudnivalók – milyen adatokat tartanak nyilván rólunk?

A Központi Hitelinformációs Rendszerben (KHR) vezetik a pozitív és a negatív adóslistákat is. A rendszerben megtalálhatók azon adósok, akik 90 napnál hosszabb ideje nem fizetnek, és tartozásuk meghaladja a minimálbér összeget. Emellett vezetik még a rendszerben a felvett … Tovább

Fix kamat már megéri

Már jobban járunk a fix kamatozású hitelekkel

Önnek is váltakozó kamatozású jelzáloghitele van? A hosszú távú törlesztés könnyebb tervezhetősége érdekében érdemes átgondolni, hogy fix kamatozásura váltja jelenlegi hitelét. Mi az, hogy fix kamatozás? Az évekre meghatározott hosszú kamatozású, másnéven fixált kamatperiódusú hitel egy kiszámítható és … Tovább

Felvetel lehetosegek

Hitel BAR-osoknak – egyre többen jutnak hitelhez

Változik a bankok hozzáállása a BAR listás ügyfelekhez. A bankok valószínűleg felülbírálták eddigi álláspontjukat, mert túl könnyű felkerülni a feketelistára? 

Rosszul jár az, aki felkerül a BAR-listára, hiszen évekig meg lesz bélyegezve. Ráadásul könnyű a listára való felkerülés: elég hozzá, hogy a minimálbérnek megfelelő összeggel tartozzunk 90 napig.

Tovább

Számolás

BAR-lista hitel egyszerűen?

Az osztrák hitel kedvező feltételeket kínáló, Ausztriában felvehető kölcsön magyar adósok számára. Miért ez a hitelfajta jön először szóba, ha aktív KHR listás ügyfélről esik szó? A válasz roppant egyszerű.

A magyar KHR-rendszerhez az ausztriai bankok, pénzügyi vállalkozások nem férnek hozzá, így nem is tudnak róla (mondhatnánk, mint a BAR és KHR előtti „régi szép időkben”), ha valakit a magyar bankok negatív adósként tartanak számon. Ebből következik, hogy egy újabb hitel felvétele sokkal kevesebb aggódást, keresgélést és nehézséget okoz valószínűleg, mintha Magyarországon szánná rá magát hiteligénylésre a feketelistás adós. A kedvező feltételek, alacsonyabb kamatszintek (főleg személyi hitelek, jelzálogkölcsönök vonatkozásában) azonban nem csak az eladósodott emberek figyelmét vonják magukra.

Tovább